Posts Tagged ‘serwis seat warszawa’

Czego unikać przy tuningu

Monday, February 26th, 2018

Z tuningiem jak ze wszystkim w życiu można przesadzić. Można narazić się na śmieszność, można też poprzez nieumiejętne wykonanie tuningu narazić się na niebezpieczeństwo. O ile trudno o wypadek gdy wykonujemy tuning optyczny czy tez zwany inaczej wizualny, to już przy tuningu mechanicznym to całkiem możliwe. Szczególnie wtedy gdy wykonany jest on w pospiechu, byle jak. Wielu z nas chcąc oszczędzić na warsztacie samochodowym za wykonanie tuningu zabiera się na własną rękę. Zamiast kupić części u producenta wybieramy tańsze odpowiedniki. Nie wiemy nawet na jak wielkie ryzyko się narażamy. Dlatego jeśli już chcemy wykonać tuning, to tylko taki, na który naprawdę nas stać. Powiedzmy też o błędach jakich przy tuningu należy unikać. Błędami takimi są na przykład źle wykonane zawieszenie. Przy tuningu zwykle podwozie zostaje obniżone. Nie wiem do końca czy przy stanie polskich dróg jest to dobry pomysł. Zwłaszcza wtedy gdy podwozie niemal styka się z nawierzchnią. Jest to po prostu niebezpieczne. Na dodatek źle wykonane podwozie ma negatywny wpływ na resztę elementów samochodu. Może prowadzić do ich awarii. Kolejnym błędem jest układ wydechowy. Posiadacze aut pragną by auto było słyszalne z daleka. [więcej w: serwis seat warszawa, samochody używane toyota, samochody używane toyota ] W związku z tym inwestują pieniądze w lepsze brzmienie auta. źle wykonane może wpłynąć negatywnie na cały układ napędowy. Zwykle wymienia się rurę odprowadzającą spaliny, głośniejszy ryk silnika osiąga się poprzez zainstalowanie rury o większej średnicy. Przyznajmy jednak, że tuning aut w głównej mierze dotyczy serca samochodu czyli silnika. Większość posiadaczy to właśnie w silniku dokonuje największych zmian. Gdy mają oni auto nowe zwykle pokuszą się o chip tuning. W starszych autach tuning silnika nie zawsze ma sens. Zwłaszcza wtedy gdy silnik nie prezentuje się najlepiej. Zamiast zwiększyć jego moc, doprowadzimy jedynie do jeszcze większych usterek. Z tego względu dobrze jest najpierw oddać auto do diagnozy, czy nadaje się ono do tuningu czy nie. W ten sposób nie stracimy pieniędzy.

Świece zapłonowe

Saturday, February 24th, 2018

Podczas pracy silnika na biegu jałowym lampka powinna zapałać się w chwili przechodzenia prawego znaku na kole pasowym wału korbowego przez linię podziału kadłuba silnika. Aparat zapłonowy nie ma odśrodkowego regulatora wyprzedzenia zapłonu. Ma tylko podciśnieniowy regulator wyprzedzenia zapłonu. W razie niedomagań tego regulatora, które zazwyczaj bywają spowodowane zanieczyszczeniem kanału podciśnienia w gaźniku, należy sprawdzić pracę silnika przy różnych prędkościach obrotowych za pomocą zestawu diagnostycznego wyposażonego w lampę stroboskopową.
Jeżeli Świece zapłonowe pracują prawidłowo, wytwórnia zaleca ich wykręcenie, oczyszczenie i regulację odstępu między elektrodami po przebiegu 10 000 km. Po przebiegu 20 000 km zaleca się świece wymienić na nowe. Należy stosować świece BOSCH W 145 TI lub BERU 145/14 (do silników wyprodukowanych przed 1968 r. zalecana jest wartość cieplna 175). Odstęp miedzy elektrodami świecy powinien wynosić 0,7 mm. W czasie mroz6w zaleca się zmniejszenie odstępu do 0,5 mm. Odstęp między elektrodami należy sprawdzać szczelinomierzem drucikowym. Do czyszczenia świec należy używać szmaty i specjalnej drucianej szczotki. [patrz też: serwis seat warszawa, samochody używane toyota, samochody używane toyota ]
W silnikach VW jest dość trudny dostęp do świec zapłonowych. Dlatego też w wyposażeniu każdego samochodu V W znajduje się specjalny klucz nasadowy do Świec. Wewnątrz klucza zawulkanizowana jest stożkowa tulejka gumowa, która utrzymuje świecę za porcelankę.
Na podstawie wyglądu świecy można wysnuć następujące wnioski o pracy silnika:
— silnik pracuje prawidłowo, jeżeli stożek wewnętrzny jest suchy i ma jasnobrązową barwę;
— mieszanka jest zbyt bogata (lub zanieczyszczony filtr powietrza), gdy stożek wewnętrzny jest suchy i pokryty czarnym osadem;
— mieszanka jest zbyt uboga, jeżeli stożek wewnętrzny ma barwę jasnoszarą, a miejscami białąț
— uszkodzona świeca, niedomagania układu zapłonowego lub nieszczelne pierścienie tłokowe są powodem, że stożek wewnętrzny jest mokry, zaolejony i ma czarną barwę.
Wymiana żarówek nie jest czynnością kłopotliwą. Zasadniczym problemem jest zaopatrzenie się (i wożenie ze sobą) w żarówki świateł, które w sposób decydujący wpływają na bezpieczeństwo ruchu drogowego.
Aby wymienić żarówkę reflektora (światła drogowe i mijania) lub żarówkę Światła pozycyjnego, należy wkrętakiem odkrecić wkręt, po czym zdjąć element z ramką i następnie wyjąć żarówkę z oprawki (wcisnąć do oporu i przekręcić w prawo).